#

Церква вмч. і ціл. Пантелеймона (8-ма лікарня)

Церква Вмч. Пантелеймона

Громада св. вмч. і ціл. Пантелеймона в основному згуртувала православних вірних вулиць Зеленої –Дністровської-Дунайської, а також  пацієнтів 8-ї міської клінічної лікарні, на території якої знаходиться.

Храм св. Пантелеймона, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Навроцького 23 ( територія 8-ої мкл. лікарні), перший і поки що єдиний у Львові лікарняний храм збудований за часів незалежної України. Однойменна капличка,  яка і дала початок храмові,  була заснована 26 квітня 1998 року і успішно функціонувала 15 років задовольняючи духовні потреби віруючих і хворих, які знаходилися на лікуванні. 

Парафія вмч. і ціл. Пантелеймона УАПЦ заснована стараннями священика-лікаря Сергія Рацького і його помічника Михайла Гачана  (нині митрофорний протоієрей, настоятель храму).  Доречно згадати лікарів, котрі долучилися до заснування парафії і усіма зусиллями сприяли її існуванню, це - Тимощук  Ростислав  Миколайович,  тогочасний головний лікар; Орібко І.Б. – лікар - травматолог; Попик Є. І.- дитячий травматолог;  Мотика Н. С.- лікар травмпункту;  Казанцева Н. С.- дієтсестра; Цвих А.А.-  начмед  лікарні;  Обаранець  В. Р.- теперішній головний лікар.  Найбільша заслуга в будівництві храму належить невеликій християнській спільноті, яка тільки з допомогою Божою, не маючи     визначних фундаторів-спонсорів збудувала прекрасний храм в стилі українського барокко, який став окрасою не тільки лікарні, а й усього міста князя Лева.                                                

Храм спроектований ТзОВ «Арніка»  старанням і безкорисливою працею архітектора Малярчука Костянтина Івановича і конструктора Солтиса Володимира.  Сам храм п’ятикупольний, в основі форми якого Вифлеємська  зірка.  До храму спереду примикає  дводільна  дзвіниця, а також праворуч від входу примикає  водосвятна чаша, накрита окремим куполом, що разом з храмом становлять цілісний неповторний архітектурний ансамбль.

 Новоосвячений храм знаходиться ще в процесі будівництва,  оскільки ще не має змоги придбати іконостас, а також є потреба оздобити храм фресками. Та церковця може похвалитися чи не єдиними на наших теренах орнаментами в стилі Петриківського розпису, виготовленими трудами і жертовністю майстрині Наталії  Малярчук. Нижче коротко подаємо хронологію будівництва храму:                                                                         

19 серпня 2001 р. - Високопреосвященнішим  владикою  Макарієм  освячено наріжний камінь під будівництво храму. До зими цього року було закладено фундамент церкви.                                                                                 

2002 р.- вимуровано стіни на висоту 3 метри.

2005 р. – будівництво відновлене з перших днів, коли парафію очолив ієрей Михайло Гачан.                                                                                                  

2011р.- освячено надкупольні хрести Високопреосвященним владикою Макарієм за участі собору священиків.

11 серпня  2013р. - освячення престолу і храму св. вмч. і цілителя Пантелеймона митрополитом Макарієм у співслужінні собору духовенства. Окрасою святкового богослужіння став хоровий супровід св. літургії  дитячо-юнацького хору «Дударик».

Весь цей період починаючи з 2001 р. і закінчуючи 2013 р. будівництво велося лише зусиллями віруючих даної парафії без сторонньої спонсорської допомоги.                                                                                     

У храмі знаходиться важлива духовна реліквія - мощі святого великомученика Пантелеймона привезені у 2002 році з Німеччини з міста Крефельд з храму святих первоверховних апостолів Петра і Павла. З нагоди великих свят і при необхідних потребах вони виставляються для пошанування вірними.                                                                                               

У храмі щосуботи, щонеділі і у святкові дні о 09.00 звершуються  богослужіння. Діє  катехитична  школа для дітей, заняття якої відбуваються щосуботи на протязі усього навчального року в 11.30. у приміщенні храму. Завершується річне навчання у школі Сповіддю і урочистим Святим Причастям. Учасники катехитичної школи беруть участь в підготовці до свята Миколая, готують вертепи до Різдва Христового із підготовленими з цих приводів виставами виступають перед парафіянами і дітьми, які знаходяться на лікуванні в дитячому опіковому центрі даної лікарні. Також з нагоди 200 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка на парафії була організована театралізована вистава за деякими творами великого сина українського народу. В майбутніх планах є організація Євангельських читань для хворих, які знаходяться на лікуванні в різних відділенях лікарні. Катехизацією дітей,  а також євангельськими читаннями займається катехит Хатипова  Людмила. 

 

 Церква завширшки 14 метрiв i завдовжки 17 метрiв має п'ять куполiв. Усi вони зробленi зi жовтої булатної бляхи.

Адреса: м. Львів, вул. Навроцького, 23 (8-ма лікарня).