Церква св. Володимира (Винники)

У Винниках провели Богородичний фестиваль "Достойно є"

19.10.2015 Церква св. Володимира (Винники)

Відбувся І фестиваль духовної пісні "Достойно є..."18 жовтня цього в храмі рівноапостольних Свв. Князів Володимира та Ольги УАПЦ м. Винники відбувся конкурс-фестиваль духовної пісні "Достойно є...", організований виконкомом Винниківської міської ради спільно з парохами храмів м.Винники. У фестивалі взяли участь хори зі Львова та Винник. Про започаткування І фестивалю розповіла ведуча, керівник відділу юридичного забезпечення та...[далі]

Перша сповідь у Винниківській парафії св. Володимира

18.06.2015 Церква св. Володимира (Винники)

14 червня 35 дітей парафії рвнап. Володимира м. Львова-Винник УАПЦ приступили до Першої Сповіді та урочистого причастя. Перші слова вітання звучали від настоятеля церкви о. Василя Петрика. Святковий настрій панував у всіх людей. Як зазначив сотрудник храму о. Андрій Петрик: " Діти- це майбутнє парафіі, Церкви, а особливо нашої неньки Украіни. Якщо ми їх підготуємо духовно до дорослого життя, їм легше буде жити у цьому буремному світі із...[далі]

Різдвяний вертеп винниківської недільної школи

17.01.2015 Церква св. Володимира (Винники)

Я відчиню своє серце, Ніби двері дому. Хай прийде Ісус маленький, Оселиться в ньому. Такою піснею - колядкою розпочинали різдвяне дійство "Над вертепом звізда ясна" діти недільної школи храму св. Володимира і Ольги, вітаючи парафіяльну громаду з Різдвяними святами. Сценарій вертепу було розроблено керівником старшої групи  Іриною Матвійків та старостою - Мар'яною Пирч. Дзвінкі дитячі голоси, чудове виконання колядок та різдвяної постановки...[далі]

У 1990 р. депутатська комісія Винниківської міськради з питань з питань культури і духовного відродження запропонувала проект рішення на зверненя православної громади міста про дозвіл на будівництво церкви, яке і було прийняте на сесії рішенням № 141 від 20.06.1990 р. Із самих початків до спорудження церкви була запрошено відомого художника, кераміка, Заслуженого діяча мистецтв Тараса Левківа. До проектування споруди запросили архітектора п. Миколу Шпака та інженера-конструктора п. М. Шевчука. До роботи він залучив кращих випускників і студентів Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, Львівської академії мистецтв, відомих архітекторів та реставраторів. Рішення про спорудження церкви також затвердила Львівська обласна рада, головою якої був В'ячеслав Чорновіл. Для будівництва було запропоновано три земельні ділянки: дві на вул. Галицькій і одна на вул. Ринок. Зупинилися на останній, оскільки місце знаходиться у старій частині міста. Спорудження нового православного храму розпочалося у 1991 р. за служіння о. Михайла Романишина, який душпастирював у Винниках довгі роки. За цей час він завжди подавав винниківцям приклад служіння Богові і любові до ближнього. З перших днів церква і громада мали необхідну підтримку і розуміння у тодішнього міського голови Василя Дутки, його заступника Ігоря Германа та частини винниківської міської ради першого демократичного скликання. Найголовнішим у перші роки незалежної України була позиція церковного комітету парафії УАПЦ на чолі із Ігорем Маркевичем (1990-1995 рр.), який створив у Винниках міжконфесійну злагоду. Саме ці люди зробили основну роботу на початковому етапі спорудження. У 1995 р. громаду очолив Лев Притула, який розвинув спорудження храму. Будова церкви вимагала багато часу, сили і коштів. Тільки на самі стіни пошло 900 тис. шт. цегли. У 1994 р. до спорудження залучено п. Богдагна Максимовича, який надав усі розрахунки при проектуванні куполів. Разом із спорудженням храму відповідно проходило проектування інтер'єру храму. Багато цінних порад при спорудженні церкви надавав покійних Патріярх УАЦ Димитрій. Над окремими елементами працювали студенти-дипломники Академії мистецтва та коледжа декоративного та ужиткового мистецтва ім. І .Труша. Хрести та куполи проектував Тарас Левків, які були освячені Патріярхом Димитрієм та єпископом Макарієм. Проект іконостасу виконав Володимир Іванишин. Паралельно з 2008 р. споруджувалася і дзвіниця за проектом Володимира Смереки. Дзвін для парафії поофірував українець із Німеччини Михайло Притула. Багато праці по організації спорудження православної святині м. Винник вклали і довголітні сестриці Галина Мішталь та Стефанія Пайонкевич. 29 липня 2001 р. собором духовенства УАПЦ Львівщини на чолі із митрополитом Львівським Макарієм було освячено новий храм. Рівно через 160 років після освячення старої Воскресенської церкви, яка до цього часу спільно використовувалася громадами УАПЦ та УГКЦ винниківці побудубвали нову православню святиню, яка стала окрасою міста. З 2001 р по 2014 роки здійснено розпис храму (2011), споруджено парафіяльний будинок (2012), закінчено оформлення церковного подвір'я (2014 р.). Водночас розвинулася і громада: парафіяни беруть активну участь у всіх суспільно-культурних заходах міста і Церкви, засновано недільну школу (2013 р.), парафіяльний хор відновив закордоння візитації (Румунуія, 2014 р.).