Історія парафії

Невелика спільнота вірних парафіян, але повна любові та міцної віри в своїх серцях, зерна якої ревно засіває о.Андрій Сокальчук, на честь Покрови Пресвятої Богородиці збудувала чудову парафіяльну церкву.

Будівництво святині розпочалося у 2012 р. Спершу нам виділили ділянку, що знаходилась по вул. Скорини, але Бог сподобив собі інше місце будови, трішки далі від попередньої на маленькому пагорбочку на вул. Демнянській. Спочатку там були непрохідні хащі, сміття, безлад. Та за декілька днів територію прибрали, і на місці будови храму було освячено хрест, біля якого ми розпочали відправляти Богослужіння: Служби Божі, акафісти, молебні...Звісно, спочатку людей не було, всі ходили, заглядали, цікавились, але не приходили...

Декілька місяців о. Андрій з отцем Володимиром служили Служби Божі самі, один на один з Богом. Почали з'являтися перші наші парафіяни, які і до сьогодні допомагають нашій церкві. Пізніше було перевезено тимчасову споруду (капличку), де проходили відправи. Капличка дійсно стала для всіх теплим духовним Божим Домом, адже у ній панував спокій, тепло і Божий Дух, який підтримував нас усіх у радісні і скрутні дні. Молитва там була щирою, що проникала до глибини душі кожної нової людини, яка приєднувалася до нашої парафії. Цього ж року був накреслений план храму, котрий був затверджений архітектором. Зимою цього ж року було освячено наріжний камінь під будову та розпочато будівництво фундаменту храму.

Коштів не було, та Бог послав нам мецената Арсена Миколайовича, який організував всю техніку і людей для закладення фундаменту; за день фундамент залили - це ж була зима, а снігу не було, день був сонячний і теплий. Господь допоміг нам усе зробити, а на другий день випав сніг. Будівництво ми розпочали на пожертви парафіян. Більша частина робіт на будові храму проводиться своїми силами. Але з економічною кризою в державі та ростом цін на будівельні матеріали, та з низькооплачуваною працею в нас не було сил самим закінчити будову. Тому зверталися до людей про допомогу, до тих, хто мав змогу допомогти. Ходили з колядою на Різдвяні свята. На кошти, які ми змогли зібрати, замовили дерев'яні бруси та інші будівельні матеріали. Дерево привезли з Буковини, майстри - гуцули приступили до роботи в грудні і за три місяці плідної праці наша красуня-церква вже була збудована. Кожен день будови проходив особливо, всі раділи кожній новій закладеній деревинці. Церква зростала-зростала, і виросла так швидко, що нам і сьогодні не віриться, що її раніше не було. Відчувається так, ніби наш храм весь час тут був, коли ми увійшли до новозбудованої церкви, відчули, що цей Дім Божий - наш рідний, наш дорогий!

Далі взялися до роботи майстри по даху. За 8 місяців будови зведено храм, з Почаєва привезли неймовірної краси хрести, які встановили на куполи. Дах і п'ять куполів покрито булатом, проведено освітлення, внутрішні та зовнішні роботи, встановлені вікна і двері. Майстри-різьбярі виготовили для нашої святині прекрасний престіл, який освятив у день освячення церкви владика Макарій. Ось так менше як за рік наша церква постала перед нами у всій своїй красі, бо все робилось із любов'ю та щирою молитвою усіх парафіян.

19 жовтня 2013 р. митрополит Макарій у співслужінні численного духовенства освятив храм.