Одна із наймальовничіших церков м Львова є беззаперечно Покровська церква на вулиці Щирецькій.
За приклад для будівництва церкви було взято храм лемківського села Овчари, яке сьогодні знаходиться у Польщі, проте історично належить до українських земель. Церкву в Овчарах Горлицького повіту Малопольського воєводства сьогодні спільно використовують греко-католицька і римо-католицька громади. Вона є одним із найдавніших лемківських храмів і належить до найкращих взірців класичного лемківського стилю.
Зовнішній виглядРішення будувати дерев’яну церкву було прийнято не випадково. «В час будівництва церкви була «мода» на великі залізобетонні помпезні храми. Але не в масштабах, не в золотих куполах вимірюється шлях до Бога. Храм – це місце, де люди можуть прийти, забути про суєту і подякувати Богу. Українці протягом багатьох століть робили це в дерев’яних храмах», - пояснює фундатор церкви Петро Писарчук.
 «За згодою громади парафії було вирішено назвати новозбудований храм іменем Покрови Пресвятої Богородиці, так само як і храм у рідному селі, який має вже понад 500 років та занесений у спадщину ЮНЕСКО. Мій ТАТО та вся його родина протягом багатьох століть проживали в лемківському селі Овчари і молилися в цьому храмі, тож хотілося мати частинку батьківського краю», - розповідає Петро Писарчук.
З будівництвом точної копії Лемківської церкви у Львові наше місто збагатилося не лише ще однією духовною спорудою, де львів’яни та гості міста можуть вклонитися перед Господом, але й справжнім шедевром храмової архітектури.
Церква була відкрита у 2002 році. Чин освячення здійснив предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій у співслужінні священиків з різних куточків України. На відкриття храму з’їхалося чимало відомих людей та багато народних депутатів різних політичних сил з різних регіонів України: починаючи від Валерія Борзова, закінчуючи Іваном Гаврилюком, Тарасом Стецьківим, Володимиром Яворівським. У 2008 р. було прийнято рішення щодо розширення храму, який після перебудови отримав частково бойківського характеру, втративши первинний вигляд.
Оздоблення храму Покрови Пресвятої Богородиці вражає своєю красою і витонченістю. І не дивно, адже храм прикрашений не лише традиційними іконами та розписами, але й різьбленими образами та орнаментами. Власне різьблені елементи церкви становлять не лише мистецьку, але й своєрідну історикоавтентичну цінність. Адже виконані вони руками майстрів-різьбярів у відповідності до всіх канонів ремесла.
У храмі є ікона Матері Божої – точна копія тої ікони, яка зберігається у храмі в Овчарах і до якої молилися пращури фундатора. Внутрішній вигляд
Парафіяни церкви вірять, що чудодійною силою наділена ікона Миколи Чудотворця. Розповідають, що одного дня у 2013 році старший чоловік прийшов до церкви, впав навколішки перед цією іконою та довго молився зі сльозами на очах. Після кількагодинної молитви чоловік розповів здивованим очевидцям, що ікона Миколи Чудотворцязі Святопокровського храму допомогла йому вилікуватись від смертельної недуги.
Сам чоловік, хоч і був родом зі Львова, уже багато років проживав на Кіпрі, куди виїхав на заробітки. За кордоном він занедужав і місцеві лікарі після комплексного обстеження діагностували, що у нього невиліковне онкологічне захворювання, й давали пацієнту небагато часу, аби попрощатися з рідними.
Почувши свій діагноз-вирок чоловік вирішив прилетіти до Львова, щоб зустрітися та попрощатися зі своєю родиною, друзями та близькими. Одного дня, блукаючи своїм районом, він побачив храм Покрови Пресвятої Богородиці, якого не пам’ятав, адже виїхав на заробітки ще у 90-х роках, коли на місці храму було пустище. Тож вирішив зайти і помолитися. Чоловік розповів, що у храмі його чомусь потягнуло до ікони Миколи Чудотворця, перед яким впав навколішки і довго молився.
Згодом чоловік повернувся до Італії та у зазначений час прийшов на черговий огляд до лікаря, який діагностував йому рак. Яким же було здивування лікаря та й самого пацієнта, коли нещодавній жахливий діагноз не підтвердився. Додаткова діагностика також показала, що чоловік – цілком здоровий.
Звісно ж вся ця ситуація могла банально бути результатом неправильної діагностики чи хибного діагнозу лікарів. Хоча все ж таки в країнах Європейського Союзу медицина є на рівень вищою, аніж у нас. Але все ж чоловік переконаний, що життя йому врятував Микола Чудотворець, до ікони якого він щиро молився у львівському храмі Покрови Пресвятої Богородиці.
Парафія активно пропагує українську духовну спадщину. Спільно із Львівським ставропігійним братством св.  ап. Андрія Первозваного організовано концерт богородичних піснеспівів (13.10.2013 р.), парафіяльну розколяду (19.01.2014 р. та 19.01.2015 р.), Шевченківський вечір (13.04.2014 р.). Парафію на коляду відвідав ансамбль українців із Польщі «Відимо» (01.02.2014 р.), проведено день Біблії для дітей (26.10.2013 р.). Вперше у регіоні парафією організовано фестиваль духовної і лемківської пісні "Кермеш на Покрову" (19.10.2014 р.).
При церкві діє сестринство, парафіяльний хор та недільна школа (навчання ведеться у двох вікових групах,діє також і дитячий хор). Щонеділі після вечірнього богослужіння проводяться катехитичні бесіди для дорослих.